icon608 251 145, 795 408 255 iconNapisz email

Wzorcownia

Wzorcowanie to pierwszy – a zarazem kluczowy – etap produkcji po zaakceptowaniu projektu. We wzorcowni powstają szablony odzieżowe, które służą do późniejszej pracy. We wzorcowni określana jest dokładna rozmiarówka, która jest jednym z elementów wpływającym na decyzje zakupowe klientów. Po stopniowaniu odzieży przychodzi czas na wykonanie prototypu projektu.

Wzorcownia szwalni MIKONA to miejsce na wskroś techniczne i pełne matematycznych obliczeń, w którym równocześnie dzieje się magia - pierwsze rysunki przyniesione przez klienta stają się namacalna rzeczywistością…

Po przejściu przez etap wzorcowania, przychodzi czas na sprawdzenie w praktyce założeń projektowych. To właśnie teraz klient dowie się, czy materiał dobrze się układa, czy szwy są w odpowiednich miejscach, czy guziki, napy, rzepy, zamki i inne tego typu elementy są praktyczne i nie będą sprawiały problemu przy codziennym użytkowaniu. Klient może sprawdzić parametry techniczne materiału – czy plecak wytrzyma kilkukilogramowe obciążenie, a śpiworek do wózka nie namoknie.

Gdy wszystkie założenia zostaną dopracowane, a model będzie bliski ideału, szablony odzieżowe trafiają do krojowni