icon608 251 145, 795 408 255 iconNapisz email

O nas

Historia szwalni MIKONA rozpoczyna się w pracowni dziadka, w której jej właścicielka - Milena Zakrzewska - podglądała jego pracę przy starej maszynie do szycia Singera. Czerpała garściami z jego doświadczenia i zaraziła się pasją, dzięki której dzisiaj spełnia nie tylko swoje dziecięce pragnienia, ale też marzenia biznesowe innych.

W 2012 roku, jeszcze zanim powstała koncepcja szwalni, jej przyszła właścicielka rozpoczęła współpracę z jedną z największych polskich marek akcesoriów dla dzieci i niemowląt. Coraz większa ilość projektów i duże zaufanie partnera biznesowego skłoniły Panią Milenę do stworzenia zespołu składającego się z utalentowanych pasjonatów i otworzenia wyspecjalizowanej szwalni. W tym samym roku w Bełchatowie otwarta została profesjonalna szwalnia przemysłowa MIKONA Milena Zakrzewska.

Od początku swojego istnienia do teraz MIKONA otrzymuje coraz więcej nowych zleceń, wymagających szkolenia członków zespołu i rozwijania ich umiejętności oraz rozbudowy szwalni. Każde wyzwanie jest motorem napędowym firmy. Ta nieustannie się zmienia, by móc podjąć się każdego projektu i wesprzeć klienta w drodze do jego sukcesu.

o_nas.jpg

o_nas_2.jpg

Dziś MIKONA zajmuje się produkcją odzieży dla wielu marek modowych - od pomysłu do realizacji. Projekty, które zostały zrealizowane w szwalni są na co dzień noszone i używane przez dzieci i dorosłych na całym świecie. Ich pomysłodawcy zdobywają nagrody w licznych konkursach branżowych.

MIKONA to jedna z największych firm zajmujących się szyciem lekkim w regionie. Klienci, którzy zaufali jej na początku, korzystają z jej usług do dziś. Wiedzą, że produkty, które otrzymają będą uszyte dokładnie, z najlepszych materiałów i bez obaw o przyszłe reklamacje – o co dba dział kontroli jakości oraz wykończenia.

Hasło, które powtarzają, brzmi: „Jeśli MIKONA tego nie zrobi, to znaczy, że się nie da.”. Na szczęście takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko! Mają pewność, że MIKONA zrealizuje dla nich nawet najbardziej oryginalną serię produktów.

Pasja, którą dziadek zaraził swoją wnuczkę ma dziś wpływ na setki osób z branży tekstylnej. A jego zabytkowa, stuletnia linijka wisi w biurze MIKONA, milcząco nasłuchując, jak pełną parą pracuje nowoczesny park maszynowy…

 

we_do_the_impossible.png