icon608 251 145, 795 408 255 iconNapisz email

Od pomysłu do realizacji

Firma MIKONA dokłada wszelkich starań, aby klient miał poczucie, że jego projekt jest w najlepszych możliwych rękach. Kompleksowo obsługuje realizację pomysłu na odzież i akcesoria – dzięki temu przedstawiciel marki modowej może zająć się swoją codzienną pracą biznesową, bez zbędnego zaangażowania energii w wykonanie kolekcji.

Najważniejszy cel szwalni to sprawienie, by klienci od złożenia zamówienia po odbiór gotowych produktów mieli poczucie, że projekt „robi się sam”, zgodnie z najwyższymi standardami i zasadami szycia lekkiego.

 realizacja.jpg

Dla szwalni B2B ważne jest też zaufanie i troska o zachowanie tajemnicy pomysłodawców. Dlatego w trosce o ich interes wszyscy pracownicy firmy MIKONA podpisali klauzulę poufności, aby know-how i wszelkie pomysły i uwagi klientów biznesowych były chronione przed konkurencją.

A2: Etapy realizacji projektu

Realizacja niemal każdego pomysłu wygląda w szwalni MIKONA podobnie. Poniżej przedstawiono wszystkie dostępne możliwości i usługi, które można zamówić oraz konfigurować do indywidualnych potrzeb.

realizacja_2.jpg

ETAP 1

Na tym etapie klient przesyła do szwalni swój projekt: zdjęcie, opis, model do odwzorowania, wytyczne, materiały do odszycia etc. Surowce po akceptacji wyceny mogą zostać też zamówione przez szwalnię.

ETAP 2

MIKONA przygotowuje formy – jeśli nie zostały przesłane przez klienta - i odszywa wzór. Przygotowywana jest wycena i wstępna dokumentacja oraz przewidywane zużycie surowca.

ETAP 3

Jeśli klient zaakceptował projekt, poznaje rzeczywisty czas realizacji projektu. Wliczony jest w niego okres oczekiwania na zamówione materiały i dodatki – dopiero po ich całkowitym zgromadzeniu zaczyna się produkcja właściwa. Na zakup surowców przez szwalnię pobierana jest zaliczka.

ETAP 4

Po zgromadzeniu wszystkich materiałów rozpoczyna się ich rozkrój.

ETAP 5

Wykrojone materiały trafiają do szwalni, gdzie rozpoczyna się szycie.

ETAP 6

Uszyte produkty trafiają do działu kontroli jakości i wykończenia, gdzie sprawdzana jest ich zgodność ze standardami jakości. Na tym etapie dodawane są też guziki i napy. Na życzenie klienta konfekcja może zostać wyprasowana żelazkiem przemysłowym.

ETAP 7

Po wyprasowaniu produkty mogą zostać zametkowane oraz zapakowane w sposób, w jaki życzy sobie tego klient. Minimalizuje to ryzyko błędów i ujednolica sposób sprzedaży produktów.

ETAP 8

MIKONA dba także o kwestie logistyczne. Na życzenie klienta gotowy towar może zostać przesłany we wskazane miejsce lub czekać w magazynie na odbiór osobisty.

ETAP 9

Wraz z towarem klient otrzymuje raport, w którym uwzględniona zostaje ilość surowca zużytego i odpadowego oraz finalna ilość produktów, które zostały uszyte.

ETAP 10

Ostatnim etapem jest rozliczenie się z wykonanego dzieła i wystawienie faktury VAT.

 

we_do_the_impossible.png